Marcin walczak

marcin walczak autor powieści kryminalnych

Seria z Anetą Sochą

„Klucz”

książka kryminał thriller marcin walczak klucz okładka książki

Spokojna sierpniowa noc w Ostrowie Wielkopolskim zamienia się w koszmar, kiedy na oczach policjantów z wieży wypada młoda dziewczyna. Tajemnicza śmierć nastolatki początkowo zostaje uznana za samobójstwo. Jednak śledczy szybko odkrywają, że drzwi prowadzące na wieżę są zamknięte, a jedyny klucz został skradziony kilka tygodni wcześniej.

Młoda dziennikarka, Aneta Socha, rozpoczyna własne śledztwo i ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że na terenie Ostrowa Wielkopolskiego działa niebezpieczna grupa okultystyczna.

🗝️ Kto naprawdę jest odpowiedzialny za śmierć nastolatki?
🗝️Czy podjęte przez dziennikarkę ryzyko przyniesie przełom w śledztwie?
🗝️ Kim jest człowiek, który określa się mianem Proroka?

Seria z Maciejem Kubiakiem

„Degustator”

Przy jednym z pleszewskich kościołów odnaleziono oskórowane zwłoki młodej kobiety. Prokurator Artur Metz nie przypuszczał, że rozpoczynając śledztwo, ściągnie na siebie i swoich bliskich prawdziwe niebezpieczeństwo. Kiedy na światło dzienne wychodzą niechciane sekrety urzędników państwowych i kościelnych, wyjaśnienie tajemniczych zabójstw staje pod znakiem zapytania. Dodatkowo, sprawę komplikuje fakt zakazanej miłości.

🩸Czy prokuratorowi uda się przerwać zmowę milczenia?
🩸Dlaczego wszystkie tropy prowadzą do dawnych zbrodni?
🩸Co z makabrycznymi zabójstwami łączy smak ludzkiej krwi?

„Wiedźma”

Po serii brutalnych morderstw, na mieszkańców Ostrzeszowa i okolic pada blady strach. Nieznany sprawca dokonuje egzekucji, posługując się wymyślnymi metodami XVIII-wiecznych tortur z czasów polowań na czarownice. Młody Prokurator Tomasz Drwal na początku swojej kariery musi zmierzyć się z seryjnym mordercą. Czas ucieka, a na jaw wychodzą coraz mroczniejsze karty z przeszłości wielu wpływowych osób.

🔥Czy za zabójstwami stoi nieznana dotąd sekta?
🔥Czy uda się rozwikłać tajemnicę: kim naprawdę jest Wiedźma?

Aneta Kmieć-Wawrzyniak

aneta kmieć-wawrzyniak autorka książek dla dzieci o kocie Rawawiku

Uniwersum Rawawika

„Rawawik. Poznajmy się”

Rawawik to kot, który jest wikingiem i mieszka z rodzicami na Kociej Wyspie w krainie Wakakiki. Kociak jest bardzo dzikim i żywiołowym maluchem. Energia go rozpiera, a jego życie jest pełne przygód.

Z Rawawikiem nie da się nudzić. Rozgość się więc w jego zwariowanym świecie i sprawdź, co takiego wyjątkowego ma w sobie kraina Wakakiki.

„Rawawik. Emocje są ważne”

Rawawik to mały kot pełen wielkich emocji. Ma on też pewną wyjątkową cechę – sierść potrafi zmieniać barwę w zależności o tego, jaka emocja akurat gości w jego sercu. Kociak jednak wcale nie jest z tego powodu szczęśliwy i wolałby nie wyróżniać się na tle innych.

Pewnego dnia jednak spotyka go coś, co sprawia, że jego podejście do tematu własnej wyjątkowość zupełnie się zmienia.